
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5400R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 47 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 94 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 94mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.31Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 76kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.300" Dia (33.02mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.730" (18.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 5400R-476K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9MH 280MA 1.7 OHM
FIXED IND 1.2UH 120MA 2.3OHM SMD
FIXED IND 15MH 48MA 157 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ HCSL
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
3.5MM AUDIO PLUG
FIXED IND 47MH 94MA 5.31 OHM TH