
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2150 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.96 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 240MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2150-02K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2NH 700MA 110 MOHM
FIXED IND 2.2MH 75.5MA 38 OHM TH
FIXED IND 680UH 0.18MA 4.3 OHM
CONN HEADER SMD 20POS 2MM
TERM BLOCK HDR 10POS 3.81MM
FIXED IND 680NH 1.96A 80 MOHM TH
CONN RCPT 19POS 0.1 GOLD PCB