
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-7832 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 2.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 760mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 160mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM7832PJ680L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 360NH 1.7A 85 MOHM TH
FIXED IND 120NH 1.412A 100 MOHM
FIXED IND 39UH 1.12A 315 MOHM TH
IC ADC 12BIT SAR 24TSSOP
FIXED IND 68UH 2.1A 160 MOHM SMD
DP11S HOR 20P NDET 15P M7*5MM
RF SHIELD 3.25" X 4.5" SMD T/H