
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.412 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 400MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of S1812-121G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39UH 1.12A 315 MOHM TH
FIXED IND 82UH 342MA 2.44 OHM
FIXED IND 180NH 250MA 1.4 OHM
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 120NH 1.412A 100 MOHM
FAN BLOWER 175X54MM ROUND
SMARTPRO MEDICAL-GRADE UPS, LINE