
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603CS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 250 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.4Ohm |
| Q @ Freq: | 25 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.25GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.046" W (1.80mm x 1.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603CS-181EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 715MA 240 MOHM
FIXED IND 820NH 444MA 240 MOHM
FIXED IND 180NH 1.15A 73 MOHM TH
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
DIODE ZENER 30V 400MW ALF2
FIXED IND 180NH 250MA 1.4 OHM
FIXED IND 4.7UH 170MA 1.6 OHM