
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 78F |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.15 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 73mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 380MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of 78FR18K-TR-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 705MA 210 MOHM
FIXED IND 2.2UH 8.5A 15MOHM SMD
FIXED IND 27UH 330MA 1.3 OHM TH
XTAL OSC XO 33.0000MHZ CMOS TTL
FIXED IND 180NH 1.15A 73 MOHM TH
TERM BLK 7P SIDE ENT 3.81MM PCB
CONN PLUG FMALE 48POS GOLD CRIMP