
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 36 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 125 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 22MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1782R-57H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 115MA 3.7 OHM SMD
FIXED IND 2.7UH 210MA 1.1 OHM
FIXED IND 39NH 1.255A 80 MOHM
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVDS
FIXED IND 36UH 125MA 3.6 OHM TH
DP11 HOR 15P NDET 30P M7*7MM