
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2256 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.6 mH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 100mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 40Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.215" Dia x 0.561" L (5.47mm x 14.24mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2256-46L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 355MA 2.7 OHM SMD
FIXED IND 33UH 1.33A 222 MOHM
FIXED IND 220NH 545MA 150 MOHM
SFERNICE FIXED RESISTORS
EVAL BOARD FOR LTC2203
FIXED IND 5.6MH 100MA 40 OHM TH
XTAL OSC XO 693.4830MHZ LVDS SMD