
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.33 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.33A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 222mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922R-19J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220NH 545MA 150 MOHM
FIXED IND 180NH 1.12A 120 MOHM
FIXED IND 2.4MH 67MA 31 OHM TH
DC DC CONVERTER 12V 50W
FIXED IND 33UH 1.33A 222 MOHM
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
FX BR U LC KEYED RO OM4 25/PK