
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2500R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 2.4 mH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 67 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 31Ohm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2500R-46F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 500MA 1.02 OHM
FIXED IND 3.9UH 310MA 1.25 OHM
FIXED IND 560UH 25MA 71 OHM SMD
FIXED IND 1.5UH 1.4A 130 MOHM
XTAL OSC VCXO 175.5940MHZ LVPECL
FIXED IND 2.4MH 67MA 31 OHM TH
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER