
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMS-5SWD-65 |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 500mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.02Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 55MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 | ||
| 600 | ||
| 1000 |
Current price of IMS5SWDBH6R8J65 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 310MA 1.25 OHM
FIXED IND 560UH 25MA 71 OHM SMD
FIXED IND 210NH 200MA 2.06 OHM
XTAL OSC XO 20.4800MHZ LVDS SMD
FILTER SAW 1511 SMD
FIXED IND 6.8UH 500MA 1.02 OHM
CONN PLUG FMALE 32POS GOLD CRIMP