
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1330 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.12 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 550MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1330-02G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.4MH 67MA 31 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 500MA 1.02 OHM
FIXED IND 3.9UH 310MA 1.25 OHM
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
CONN SOCKET 7POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 180NH 1.12A 120 MOHM
DIODE ZENER 12V 5W T18