
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHB |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 13.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.825" Dia (20.96mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.840" (21.34mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30 | ||
| 120 | ||
| 510 | ||
| 1020 |
Current price of IHB2EB3R9M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 185MA 2.8 OHM
FIXED IND 1UH 370MA 1.75 OHM SMD
FIXED IND
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 13.0000MHZ 10PF SMD
CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM
FIXED IND 3.9UH 13.5A 5 MOHM TH