
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2474 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 680 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 490 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 250mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2474-35K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 1.2A 105 MOHM
FIXED IND 22UH 370MA 1.2 OHM SMD
FIXED IND 6.8MH 80MA 62 OHM TH
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
PTH03030W 30 A, 3.3-V INPUT WIDE
FIXED IND 680UH 490MA 1.5 OHM TH
#22FFEP RG59/U FLMRST