
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MIL8532 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 1.65 A |
| Current - Saturation (Isat): | 850mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.286" (7.26mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MIL8532-22L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39UH 75MA 17 OHM SMD
FIXED IND 1.8UH 4.27A 22 MOHM
FIXED IND 10NH 1.27A 60 MOHM SMD
FIXED IND 800NH 18A 2.5 MOHM SMD
CONN HEADER SMD R/A 50POS 2MM
FIXED IND 56UH 1.65A 130 MOHM
SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V