
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PD104R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 420 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 420mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PD104R-334K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 100MA 5 OHM SMD
FIXED IND 820UH 92MA 15.1 OHM TH
FIXED IND 15UH 1.8A 260MOHM SMD
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
FIXED IND 330UH 420MA 1.1 OHM
CONN PLUG FMALE 55POS GOLD CRIMP