
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH8D38 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.5 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 5.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 24mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CDRH8D38NP-3R5NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 30MA 28 OHM SMD
FIXED IND 330NH 620MA 250 MOHM
FIXED IND 11UH 5A 25 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVPECL
CONN SOCKET 22POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 3.5UH 5.2A 24 MOHM SMD