
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1325 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 820 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 435 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 435mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 300mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 148MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.133" Dia x 0.260" L (3.38mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1325-821K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 385MA 1.4 OHM
FIXED IND 54UH 1A 200 MOHM TH
FIXED IND 15UH 365MA 3.25 OHM TH
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
FIXED IND 3.3UH 210MA 2.2 OHM
FIXED IND 820NH 435MA 300 MOHM
CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS R/A