
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH5D11 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 325mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.201" L x 0.201" W (5.10mm x 5.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10500 |
Current price of CDRH5D11NP-8R2NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.1MH 81MA 21 OHM TH
FIXED IND 250UH 1.84A 160 MOHM
FIXED IND 150NH 1.23A 100 MOHM
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR,SMC
FIXED IND 8.2UH 600MA 325 MOHM
CONN HEADER R/A 34POS 2.54MM
CONN RCPT MALE 8POS GOLD CRIMP