
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 240mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.9Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922-37J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 17.1UH 1.65A 110 MOHM
FIXED IND 3.3UH 3.6A 18 MOHM TH
FIXED IND 3.9UH 173MA 1.5 OHM
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 42POS 1.27MM
FIXED IND 1MH 240MA 6.9 OHM SMD