
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RLB |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 18mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.343" Dia (8.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of RLH0912-3R3ML is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 173MA 1.5 OHM
FIXED IND 120UH 15.9A 15 MOHM TH
FIXED IND 5.6UH 1.04A 130 MOHM
FIXED IND 22UH 3.2A 94.6 MOHM
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVDS SMD
FIXED IND 3.3UH 3.6A 18 MOHM TH