
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-7832 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 8.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.4A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM7832RG1R5L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 485MA 190 MOHM
FIXED IND 8.2MH 170MA 21.8 OHM
FIXED IND 7.2UH 7.8A 18 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 155.5200MHZ PECL SMD
FIXED IND 1.5UH 8.6A 12 MOHM SMD
PCB PLUG-IN CONNECTOR 7.62 MM, N