
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1331R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 485 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 485mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 190mOhm Max |
| Q @ Freq: | 42 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 230MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1331R-391J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2MH 170MA 21.8 OHM
FIXED IND 7.2UH 7.8A 18 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 200MA 4.7 OHM TH
FIXED IND 15MH 50MA 68 OHM TH
FIXED IND 24NH 700MA 190MOHM SMD
NON-UNIVERSAL HUB ENCODER KIT
FIXED IND 390NH 485MA 190 MOHM