
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2727R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 14MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.06mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2727R-09F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 53MA 16 OHM TH
FIXED IND 330UH 165MA 12 OHM TH
FIXED IND 3UH 2.15A 63 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ HCSL
BOARD EVAL MIXER MMIC HMC915
DC DC CONVERTER 6.5V 50W
FIXED IND 47UH 200MA 4.7 OHM TH