
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM518S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 500mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 850mOhm Max |
| Q @ Freq: | 9.9 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 12MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of PM518S-680-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 2.7A 130 MOHM SMD
FIXED IND 330UH 110MA 6.4 OHM TH
FIXED IND 39MH 150MA 29.7 OHM TH
FIXED IND 39NH 200MA 550MOHM SMD
CRYSTAL 30.0000MHZ 19PF SMD
FIXED IND 1.8UH 900MA 160 MOHM
FIXED IND 68UH 400MA 850MOHM SMD