
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 103R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 310 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 22 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 85MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 103R-222FS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 500UH 3.1A 183 MOHM TH
FIXED IND 2.7UH 413MA 880 MOHM
FIXED IND 36NH 540MA 250 MOHM
FIXED IND 1.2UH 100MA 600MOHM SM
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/8"
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD
TVS DIODE 33.3V 53.9V T-18