
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IDCP-3020 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 420 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.11Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 |
Current price of IDCP3020ER271M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 1.3A 82 MOHM SMD
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 9.1NH 1.4A 54 MOHM SMD
TVS DIODE 220V 356V DO214AB
FIXED IND 270UH 420MA 1.11 OHM
FIXED IND 10UH 1.8A 150 MOHM TH
IC CLK MULTIPLIER ATTENUATOR