
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537-7 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 209 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 31mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.3Ohm |
| Q @ Freq: | 55 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537-733J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 250MA 1.5 OHM
FIXED IND 33UH 5.5A 51 MOHM TH
FIXED IND 220NH 1.2A 250 MOHM
DIODE ZENER 12.05V 1W SUB SMA
CONN SOCKET 44POS 0.1 GOLD PCB
TERM BLOCK HDR 20POS 5.08MM
FIXED IND 120UH 209MA 3.3 OHM TH