
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1026 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 33 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 35mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 850MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1026-04F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 7A 15.2 MOHM SMD
FIXED IND 2.7UH 517MA 750 MOHM
FIXED IND 1.5UH 625MA 600 MOHM
FIXED IND 33NH 2A 35 MOHM TH
FIXED IND 1.8UH 480MA 300 MOHM
SWITCH ROTARY MILITARY, PC MOUNT
CONN PLUG MALE 4P SILV SLDR CUP