
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 33 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 370mOhm Max |
| Q @ Freq: | 23 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.35GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of S0402-33NJ3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 1MH
FIXED IND 180NH 585MA 130 MOHM
FIXED IND 3NH 360MA 450 MOHM SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
FIXED IND 6.8MH 150MA 15 OHM TH
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
LED COB 6500K COOL WHT SQUARE