
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0925R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 585 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 585mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm Max |
| Q @ Freq: | 49 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 375MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0925R-181J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3NH 360MA 450 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 350MA 3.25 OHM
FIXED IND 300UH 145MA 8.6 OHM TH
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 25POS 2.54MM
FIXED IND 180NH 585MA 130 MOHM
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM