
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 110 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 1.27 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 90mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 640MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1782-95H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 700MA 505 MOHM
FIXED IND 2.7UH 616MA 380 MOHM
FIXED IND 6.8UH 205MA 3.5 OHM
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 470UH 43MA 24 OHM TH
FIXED IND 110NH 1.27A 90 MOHM TH
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER