
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4302 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 205 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 22MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 4302-682K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 33MA 23 OHM SMD
FIXED INDUCTOR 47UH
FIXED IND 390NH 100MA 4.35 OHM
CONN HEADER SMD 68POS 2MM
CONN RCPT 39POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 6.8UH 205MA 3.5 OHM
METAL P-CLAMP