
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2500R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 10 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 48 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 72Ohm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 950kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 2500R-76J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820UH 500MA 1.66 OHM
FIXED IND 430NH 470MA 1.15 OHM
FIXED IND 10UH 620MA 600 MOHM
IC ANY FREQ ANY OUT XTAL 10MSOP
FIXED IND 10MH 48MA 72 OHM TH
WSMP STRAIGHT PCB PLUG, QUAD, SM
DIFFUSER FOR FLV-DR12030