
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH40D28/T125 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2.75 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 50mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.177" W (4.50mm x 4.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CDRH40D28T125NP-1R8NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 80A 0.67 MOHM
FIXED IND 1.2UH 785MA 400 MOHM
FIXED IND 330UH 1.69A 190 MOHM
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ LVPECL
CONN RCPT 24POS 0.079 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 0.6-3.3V 132W
FIXED IND 1.8UH 2.75A 50 MOHM