
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 59 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 13mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 111Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924R-685J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15MH 40MA 105 OHM TH
FIXED IND 6.2MH 55MA 56 OHM TH
FIXED IND 220UH 560MA 1.72 OHM
TVS DIODE 7.02V 12.1V DO214AA
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
FIXED IND 6.8MH 59MA 111 OHM SMD
CONN PLG HSG FMALE 79POS INLINE