
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 106 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 335 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 900mOhm Max |
| Q @ Freq: | 36 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 120MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 106-122G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180UH 69MA 9.4 OHM SMD
FIXED IND 1.6UH 23A 2.4 MOHM SMD
FIXED IND 220NH 665MA 220 MOHM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
FIXED IND 1.2UH 335MA 900 MOHM
CONN SMB PLUG STR 50 OHM CRIMP