
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2534R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 39 mH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 23 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 295Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 79kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 200kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 79 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia (6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.345" (8.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2534R-62L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 1.5UH 3.6A 61 MOHM SMD
FIXED IND 12UH 3.8A 33 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
RES SMD 1.18M OHM 1% 1/8W 0805
FIXED IND 39MH 23MA 295 OHM TH