
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2256R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3.23 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.23A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 38mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2256R-07K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 475MA 210 MOHM
FIXED IND 10UH 2.8A 33 MOHM TH
FIXED IND 390NH 500MA 300 MOHM
XTAL OSC XO 12.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 3.3UH 3.23A 38 MOHM TH
HEX UNSLOTTED BOLT 10-24 THREA