
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 16 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 145 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1782R-49G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9NH 1A 32 MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH 475MA 560 MOHM
FIXED IND 39UH 590MA 280 MOHM
SFERNICE FIXED RESISTORS
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
FIXED IND 33UH 1.5A 278 MOHM SMD
FIXED IND 16UH 145MA 3.1 OHM TH