
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 260 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 195mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512-104J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12MH 200MA 9.34 OHM TH
FIXED IND 4.7UH 503MA 570 MOHM
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD
XTAL OSC XO 153.6000MHZ HCSL
ROTARY ENCODER OPTICAL 50PPR
FIXED IND 100UH 260MA 6 OHM SMD
LED DRIVER CC AC/DC 0-425V .35A