
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C0603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 3.6 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | 22 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of C0603C-3N60G1T3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 2.2A 62 MOHM SMD
FIXED IND 150UH 580MA 640 MOHM
FIXED IND 22UH 6.5A 33 MOHM TH
FAN AXIAL 60X25MM CC 24VDC
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD
FIXED IND 3.6NH 1A 70 MOHM SMD
DIODE ZENER 43V 500MW DO213AA