
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1638 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 136 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.1MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1638-04F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 70MA 28 OHM SMD
FIXED IND 22UH 10.6A 11 MOHM TH
FIXED IND 910UH 107MA 15.5 OHM
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ HCSL
POWER STRIP 19"20A 6OUT 6'C
FIXED IND 330UH 136MA 12 OHM TH
HUB; PLASTIC(WELDING REELS)SLP