
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 39 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 720 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20.8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470R-20F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 87MA 6.2 OHM SMD
FIXED IND 100NH 865MA 140 MOHM
FIXED IND 50UH 4.77A 30 MOHM TH
FIXED IND 1.5UH 1.45A 126 MOHM
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
FIXED IND 39UH 720MA 1 OHM TH
FIXED IND 33UH 87MA 6.2 OHM SMD