
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4379 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm Max |
| Q @ Freq: | 100 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 135MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 4379-152KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 380MA 722 MOHM
FIXED IND 5.6UH 900MA 340 MOHM
FIXED IND 47UH 275MA 3.7 OHM TH
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
CONN TWINAX PLUG STR 50 OHM
ISOLATED / 2W/ VOUT:15
FIXED IND 1.5UH 600MA 140 MOHM