
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4302R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 790 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 240mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 130MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 4302R-471G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180UH 277MA 2.2 OHM TH
FIXED IND 820NH 385MA 650 MOHM
FIXED IND 10UH 6.44A 16 MOHM TH
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER SMD 10POS 1.27MM
FIXED IND 470NH 790MA 240 MOHM
CONNECTEOR