
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM-10RFCL-12 |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 230mOhm Max |
| Q @ Freq: | 75 @ 5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 36MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 |
Current price of IM10RFCLBH120K12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 1.25A 471 MOHM
FIXED IND 3.3UH 2.3A 95 MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 800MA 430 MOHM
FIXED IND 3.9NH 400MA 250 MOHM
FIXED IND 470UH 160MA 3.6OHM SMD
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM
FIXED IND 12UH 1.6A 230 MOHM TH