
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH40D28/T125 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 5.6 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 112mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.177" W (4.50mm x 4.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CDRH40D28T125NP-5R6NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 450MA 400 MOHM
FIXED IND 4.7UH 3.5A 84MOHM SMD
FIXED IND 30NH 565MA 220 MOHM
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ HCSL
STEEL CYLINDER RETAINING MAGNET
FIXED IND 5.6UH 1.7A 112 MOHM
AMPLIFIER