
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1330 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 560 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 220mOhm Max |
| Q @ Freq: | 28 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 140MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1330-24G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 1.1A 330 MOHM
FIXED IND 27UH 180MA 3.5 OHM SMD
FIXED IND 10UH 900MA 185 MOHM
FIXED IND 33UH 500MA 366MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
FIXED IND 1.5UH 560MA 220 MOHM
TERM BLK PCB TOP 22P 58MM 20A GR