
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 110 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 150 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-114JS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 385MA 650 MOHM
FIXED IND 1.5UH 3.7A 56 MOHM SMD
FIXED IND 33UH 1.03A 170 MOHM TH
CONN SOCKET 66POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 110UH 150MA 3.6 OHM TH
JAM NUT RECEPTACLE
INSERT FMALE 40P+1GND TERM BLOCK